Sünnituseks ettevalmistus, sünnitoetus ja beebivõimlemine
Individuaal- ja grupitunnid
Eutokia
Eutokia pärineb kreeka keelsest ja tähendab õnnelikku sünnitust. Ilana Machover ühendas Eutokias loomulikuks sünnituseks valmistumise läbi Alexanderi tehnika printisiipide.
Seljavalu, õhupuudus, käte ära suremine, pinged kehas, sümfüüsivalu, kehv rüht jt vaevused, ei pea olema osa lapseootusest.
Alexanderi tehnika saab aidata lapseootuse ja sünnituse ajal:
- kohanduda pidevalt muutuva kehaga
- vältida või vähendada selja-, vaagna-, kaela-, sümfüüsi-, ishiasvalu, käte ära suremist
- leevendada õhupuudust
- õppida paremini tunnetama oma keha
- leida suurem kergus ja efektiivsus käimisel
-harjutada hingamist sünnituseks
-harjutada sünnitusasendeid, mis toetavad nii ema kui last
-vähendada pingeid nii kehas kui meeles
- taastuda kiiremini sünnitusest ja kohanduda järsku muutunud kehaga
- aitab leida suuremat vabadust sundasendites sh imetamisasendites
-õppida efektiivsemalt last tõstma ja kandma
-parandada rühti
AT aitab suurendada teadlikkust, taastada ja parandada kehakasutust, aidates avastada ja muuta kahjulikke harjumusi. Selle tulemusel paraneb kogu organismi funktsioneerimine. Paraneb hingamine, liikumine muutub vabamaks,kergemaks ning nauditavamaks. Tasakaal ja koordinatsioon muutuvad paremaks. Rasedusaegsed probleemid saavad leevenduse ja ema kehakasutuse paranedes ka beebi saab end sünnituseks optimaalsesse asendisse sättida.
Sünnituseks ettevalmistav võimlemine ja vestlusring
Loomulikuks sünnituseks ettevalmistav võimlemine ja jututuba
toimub esmaspäeviti kell 17.30-19.00 Ämmaemanduskeskuses.
Harrastame rahulikku võimlemist, mis on spetsiaalselt rasedate jaoks kohandatud. Need harjutused vähendavad ja ennetavad füüsilisi vaevusi raseduse ajal. Õpime hingama, oma häält kasutama, visualiseerima, lõdvestuma, et toetada sünnitust ja sündi erinevatel etappidel.
Räägime tundides toitumisest ja loodusravivõimalustest, millega saab ennetada iiveldust, väsimust, pärmseent, hemoglobiini langust ja muid enamlevinud probleeme.
Pöörame rõhku heale kehakasutusele, et vähendada rasedusaegseid seljavaevusi ja toetada lapse optimaalset asendit sünnituse eel.
Õpime tundma sünnituse füsioloogiat ja eneseabi võimalusi tuhudega toimetulekuks.
Vahendame kogemusi, mis avardavad naise teadlikkust oma kehas ja vaimus toimuvast ning tõstavad usaldust ja vastutusvõimet sünnitusprotsessi ja lapse ees.
Võimlemine koos juttudega ja kogemuste vahetamisega annab lisaks kehalisele ettevalmistusele sünnituseks ka toetavaid mõtteid, et olla valmis lapse sünniks ja sünnitusjärgseteks muutusteks.
Võimlemistundidesse võib tulla koos kaaslasega!
Olen sünnituseks ettevalmistavaid tunde läbi viinud aastast 2005.
On võimalik tulla ka individuaalsele konsultatsioonile. Saad vastused kõigile oma küsimustele, mis on seotud raseduse, sünnituse ja sünnitusjärgse ajaga. Võimalus koos analüüsida eelmisi sünnituskogemusi. Vaadata üle soovid eelseisvaks sünnituseks ja vormistada need soovide leheks, mida sünnitusmajja kaasa võtta. Koos tugiisikuga räägime tugiisiku rollist sünnitusel ja proovime järgi sünnitusasendid ning hingamise ja massaazi.
Sünnituseks ettevalmistav refleksoloogia
Vahel otsustavad beebid kõhus veidi kauem aega veeta kui 40 nädalat. Kui su tähtaeg on käes ja ähvardab haiglas esilekutsumine, siis enne tasuks proovida sünnituse ettevalmistust refleksoloogia abil. Akupressuuri abil mõjutades kindlaid punkte jalalabal, säärel ja mujal kehal on võimalik seda protsessi käivitada.
Releksoloogiga saab leevendada ka enamlevinuid rasedusaegseid vaevusi ja hoida end terve ja energilisena. Samuti saavad refleksoloogiast abi ka beebid gaaside ja koolikute puhul.
Sünnitoetus
https://www.doula.ee/doula/iren-laidma
Naised on juba juba väga ammust ajast raseduse, sünnituse ja sünnijärgseks ajaks enda kõrval toetajat. Doula ehk sünnitoetaja on kogemuste ja teadmistega mitte-meditsiiniline professionaal, kes nõustab ja toetab peret nii raseduse, sünnituse kui sünnijärgsel ajal. Sünnitusel on doula roll pakkuda perele psühholoogilist ja emotsionaalset tuge. Toetada ja nõustada asendite, hingamise, tuhudega toimetuleku osas. Hiljem lapse eest hoolitsemise ja toitmise osas.
Mina toetan lisaks naist sünnitusel refleksoloogia/akupressuuri, massaazi, homöopaatia, EFT, Alexanderi tehnika teadmistega. Olen ka imetamisnõustaja.
Erinevad uuringud kinnitavad, et sünnitoetajaga sünnitused on kiiremad ja vajavad vähem meditsiinilist sekkumisi. Lisaks on douladega sünnituste keisrilõigete protsent madalam.
14 põhjust miks valida sünnitusele sünnitoetaja https://www.doula.ee/doula/eelis
Doula ja lapseootel naise omavaheline koostöö võiks alata juba lapseootuse ajal, et õppida teineteist tundma, valmistuda koos sünnituseks ja luua usaldusväärne kontakt.
Esimest korda toetasin sünnitust 2006 aasta mais. Peale seda olen aktiivselt toetanud sünnitusi nii kodus kui sünnitusmajas.
Beebivõimlemine
Beebitunnid toimuvad teisipäeviti kell 14.30-15.30 Ämmaemanduskeskuses. Teeme lapse arengut toetavaid harjutusi, silitame ja lennutame liisusalmide saatel. Räägime ka lapse arengut, tervist ja toitumist puudutavatel teemadel.
Beebitund on suurepärane võimalus kohtuda teiste värskete emade ja beebidega, et koos jagada oma rõõme ja muresid.
Kaasa võiks võtta väikese tekikese lapsele alla panemiseks.
Tundi on oodatud lapsed alates sünnist kuni vanuseni kus nad veel aktiivselt ei rooma.
Olen beebivõimlemise tunde läbi viinud aastast 2003.
Tunnis on võimalik saada ka imetamise alast nõu. Olen ka imetamisnõustaja.
Võimalik kokku leppida ka beebimassaazi ja individuaalsete võimlemistundide osas.
Lisalugemist
Ämmaemanduskeskus
Eesti Sünnitoetajate Ühendus
Ilana Machoveri koduleht